Inauguracja AZS Wintercup dopiero w styczniu

Niestety czarny scenariusz się sprawdził. Ze względu na beznadziejne warunki śniegowe nie odbędzie się pierwsza eliminacja AZS Wintercup zaplanowana na 21. grudnia. Dziś rano PZN poinformował, że nie ma szans na przeprowadzenie mistrzostw Polski w Krynicy, a właśnie tam miał również zainaugurować Akademicki Puchar Polski. Oto komunikat organizatora z oficjalnego fanpage’a:

Nie chcemy już dłużej trzymać Was w niepewności i dlatego mamy smutną informację. Grudniowe zawody ze względu na fatalne warunki atmosferyczne nie będą mogły się odbyć. Wszystko wskazuje na to, że zobaczymy się dopiero w styczniu w Kluszkowcach. Oficjalny komunikat opublikujemy jutro.

Kilka osób pewnie się ucieszy – z informacji, jakie posiadam, wielu liczących się zawodników planowało odpuścić przedświąteczny start. Jednak na pewno większość zgłoszonych alpejczyków będzie rozczarowana, bo zawsze dobrze jest rozpocząć ściganie w grudniu. Niestety nie takie zawody były już odwoływane przez kapryśną aurę. Ruszamy w styczniu z (miejmy nadzieję) zdwojoną siłą!

Znaczniki

1 komentarz do “Inauguracja AZS Wintercup dopiero w styczniu”

Dodaj komentarz

Zobacz także

Inne artykuły

wingfoil

Co po zimie? Moja przygoda z wingfoilem

Sezon zimowy w Polsce trwa 3–4 miesiące. Ambitniejsi narciarze, ludzie z „zajawką” wyjeżdżają na narty od października do maja, a ich sezon może trwać nawet osiem miesięcy. Jak aktywnie wykorzystać pozostałą

juliusz mitan amp

AMP 2026: Poloneza czas zacząć

Maja Chyla (UJ Kraków) oraz Bartłomiej Sanetra (AWF Katowice) zdobyli złote medale AMP w gigancie. W slalomie tytuły wywalczyli Maja Woźniczka (UW Warszawa) i Juliusz Mitan (AKF w Krakowie). Podobnie jak przed rokiem

juliusz kierkowski amp

AMP 2026: Brutalne eliminacje slalomowe i problemy faworytów

Maja Woźniczka (UW Warszawa) na wschodzie i Patrycja Florek (AWF Katowice) na zachodzie zwyciężyły w eliminacjach kobiet do jutrzejszego finału slalomu w ramach Akademickich Mistrzostw Polski. W stawce panów dominowali Wojciech Gałuszka (AKF

patrycja florek

AMP 2026: Zadanie wykonane

Maja Woźniczka (UW Warszawa) i Wojciech Gałuszka (AKF w Krakowie) wygrali zawody eliminacyjne giganta w strefie wschodniej. Na zachodzie najszybsi byli Patrycja Florek i Bartłomiej Sanetra (oboje AWF Katowice). Rozpoczęły się

Newsletter

Dołącz do nas – warto

Jeśli chcesz dostawać informacje o nowościach na stronie, nowych odcinkach podcastu, transmisjach live na facebooku, organizowanych przez nas szkoleniach i ważnych wydarzeniach oraz mieć dostęp do niektórych cennych materiałów na stronie (np. wersji online Magazynu NTN Snow & More) wcześniej niż inni, zapisz się na newsletter. Nie ujawnimy nikomu tego adresu e-mail, nie przesyłamy spamu, a wypisać możesz się w każdej chwili.