Kostelić kontra młodzi wilcy

W jakim stylu wróci Ivica Kostelić? Kilkutygodniowa przerwa mogłaby nie nasuwać takiego znaku zapytania. Lecz pamiętajmy, że Chorwat to jeden ze starszych zawodników w czołówce PŚ. To po pierwsze. Po drugie, jeśli ktoś się doliczy operacji na jego spracowanych stawach kolanowych, to jest gość. Dla ułatwienia dodam, że bodaj po raz dziesiąty trafił pod nóż. Po trzecie atak „młodych wilców” – Hirschera i Feuza – na Kryształową Kulę wydaje się być prowadzony z głową. Ivicy zabrakło w dziewięciu wyścigach, w których mógł punktować. Bez możliwości chwytania zasłon mógł tylko patrzeć w telewizorze jak Marcel i Beat wzbogacają dorobek punktowy w generalce w Bansku, Moskwie, Crans Montana oraz Kvitfjell.

Na dziś mamy jednak wiadomość: Ivica znalazł się na liście startowej rozgrywanych po raz 51. zawodów Vitranc Cup w Kranjskiej Gorze. Wystartuje z nr. 17. Oto jego słowa po przyjeździe do Słowenii:

Sześć dni trenowałem w Innerkems. Dwa ostatnie dni dały mi możliwość przeprowadzenia treningów z pełnym obciążeniem zarówno w slalomie jak i gigancie. Kolano mi nie doskwierało. Wszelkie decyzje na temat startów i odpoczynków podczas finałów będę podejmował na bieżąco w zależności od sytuacji.

Oto jak prezentuje się aktualna tabela PŚ (klasyfikacja generalna):
1. Beat Feuz (Szwajcaria) 1250 pkt.
2. Marcel Hirscher (Austria) 1135
3. Ivica Kostelić (Chorwacja) 1043
4. Aksel Lund Svindal (Norwegia) 999
5. Didier Cuche (Szwajcaria) 953.

W slalomie Kostelić ma 35 pkt. przewagi nad Hirscherem. Trzeci Andre Myhrer traci 151 pkt. Wcześniej już zwyciężył w rywalizacji o Kryształową Kulkę za superkombinację.

Pierwszy przejazd jutro o godz. 9.30. Drugi o 12.30. Typować zatem w Lidze Typerów NTN można tylko do godziny 8.30. Mamy nadzieję, że dziś w nocy nie będzie odbywała się żadna konserwacja serwerów, tak jak wczoraj…

Lista startowa, PŚ: Kranjska Gora (10 marca 2012):
BibFIS CodeNameYearNationSkis
 1 53831HIRSCHER Marcel 1989 AUT Atomic
 2 51007SCHOERGHOFER Philipp 1983 AUT Atomic
 3 292000BLARDONE Massimiliano 1979 ITA Dynastar
 4 50742REICHELT Hannes 1980 AUT Salomon
 5 421328SVINDAL Aksel Lund 1982 NOR Head
 6 194364PINTURAULT Alexis 1991 FRA Salomon
 7 534562LIGETY Ted 1984 USA Head
 8 191423RICHARD Cyprien 1979 FRA Fischer
 9 511313JANKA Carlo 1986 SUI Atomic
 10 50625RAICH Benjamin 1978 AUT Atomic
 11 191750FANARA Thomas 1981 FRA Fischer
 12 180534SANDELL Marcus 1987 FIN Fischer
 13 292120SIMONCELLI Davide 1979 ITA Salomon
 14 202462DOPFER Fritz 1987 GER Nordica
 15 421483JANSRUD Kjetil 1985 NOR Head
 16 51215BAUMANN Romed 1986 AUT Salomon
 17 380260KOSTELIC Ivica 1979 CRO Fischer
 18 501017MYHRER Andre 1983 SWE Nordica
 19 192506MISSILLIER Steve 1984 FRA Salomon
 20 510727DEFAGO Didier 1977 SUI Rossignol
 21 53985MATHIS Marcel 1991 AUT Head
 22 292491MOELGG Manfred 1982 ITA Fischer
 23 990048BORSOTTI Giovanni 1990 ITA Salomon
 24 192665GRANGE Jean-Baptiste 1984 FRA Rossignol
 25 420148KARLSEN Truls Ove 1975 NOR Head
 26 534959JITLOFF Tim 1985 USA Fischer
 27 191746DE TESSIERES Gauthier 1981 FRA Head
 28 501324OLSSON Matts 1988 SWE Atomic
 29 531799FORD Tommy 1989 USA Fischer
 30 101895ROY Jean-Philippe 1979 CAN Rossignol
 31 511383FEUZ Beat 1987 SUI Salomon
 32 510997BERTHOD Marc 1983 SUI Rossignol
 33 510993ALBRECHT Daniel 1983 SUI Head
 34 194495FAIVRE Mathieu 1992 FRA Rossignol
 35 421669HAUGEN Leif Kristian 1987 NOR Rossignol
 36 561032JAZBEC Janez 1984 SLO Elan
 37 192653FREY Thomas 1984 FRA Fischer
 38 202437LUITZ Stefan 1992 GER Rossignol
 39 201702NEUREUTHER Felix 1984 GER Nordica
 40 290693PLONER Alexander 1978 ITA Atomic
 41 481148MAYTAKOV Sergei 1990 RUS Rossignol
 42 292967EISATH Florian 1984 ITA Head
 43 511638TUMLER Thomas 1989 SUI 
 44 421859NILSEN Markus 1989 NOR Head
 45 990116DE ALIPRANDINI Luca 1990 ITA Salomon
 46 700830ZAMPA Adam 1990 SVK Salomon
 47 51159NOESIG Christoph 1985 AUT Blizzard
 48 150644KRYZL Krystof 1986 CZE Elan
 49 501384LINDGREN Tim 1989 SWE Head
 50 421946KRISTIANSEN Emil Bjoertomt 1990 NOR Rossignol
 51 191778PICHOT Sebastien 1981 FRA Fischer
 52 293550MARSAGLIA Matteo 1985 ITA Rossignol
 53 51401GRAF Bernhard 1988 AUT Head
 54 511718PLEISCH Manuel 1990 SUI Atomic
 55 500933OLSSON Jon 1982 SWE Head
 56 511634SPESCHA Christian 1989 SUI Stoeckli
 57 990081CASSE Mattia 1990 ITA Rossignol
 58 54144MEIER Daniel 1993 AUT 
 59 192504MERMILLOD BLONDIN Thomas 1984 FRA Salomon
 60 561148SKUBE Matic 1988 SLO Elan
 61 534507CHRISTIANSON Charles 1984 USA 
 62 531452BIESEMEYER Thomas 1989 USA Rossignol
 63 180666TORSTI Samu 1991 FIN Atomic
 64 202265STAUBITZER Benedikt 1990 GER 
 65 561244KRANJEC Zan 1992 SLO Rossignol
 66 561117KUERNER Miha 1987 SLO Elan
 67 293006INNERHOFER Christof 1984 ITA Rossignol
 68 910004DEFLORIAN Mirko 1980 MDA 
 69 561161JAZBEC Patrick 1989 SLO 
 70 561217KOSI Klemen 1991 SLO Stoeckli
 71 30149SIMARI BIRKNER Cristian Javier 1980 ARG 
 72 150743BERNDT Ondrej 1988 CZE Atomic
 73 680053GELASHVILI Jaba 1993 GEO 
 74 380290SAMSAL Dalibor 1985 CRO Fischer
Znaczniki

Podobało się? Doceń proszę atrakcyjne treści i kliknij:

Dodaj komentarz

Zobacz także

Inne artykuły

maryna

Mini wywiad z Maryną po supergigancie w Lenzerheide

A teraz obiecany mini-wywiad z Maryna Gąsienicą-Daniel przeprowadzony w rejonie linii mety po supergigancie w Lenzerheide. Wiem, że trochę późno, ale pomimo to przeczytać warto. Cześć. Ponownie spotykamy się po zawodach. Tym razem prawie

maryna gąsienica daniel

Ostatnie pchnięcia

To był długi i ciekawy sezon. Na pewno ciężki dla większości zawodników, a w szczególności dla tych, którzy jeżdżą wszystkie konkurencje. Dużo podróżowania, mnóstwo startów i wszyscy są już bardzo zmęczeni. Niemniej, końcówka

AMP Narciarstwo Alpejskie

AMP 2022: Dwa oblicza wielkiego finału

Zuzanna Czapska i Paweł Pyjas (oboje AWF Katowice) zdobyli tytuły akademickich mistrzów Polski w gigancie. W slalomie zwyciężyli Maja Chyla (UJ Kraków) oraz Przemysław Białobrzycki (AWF Katowice). W Zakopanem zakończyły się

AMP Narciarstwo Alpejskie

AMP 2022: Bez dotykania tyczek

Zwycięzcami eliminacji slalomowych zostali ci sami zawodnicy, którzy byli najlepsi we wczorajszym gigancie. Na zachodzie dominacja Zuzanny Czapskiej i Pawła Pyjasa (oboje AWF Katowice), a na wschodzie zwycięstwo Mai Chyli (UJ Kraków) i Antoniego

maryna gąsienica-daniel

W Lenzerheide po dwóch latach…

Obiecałem relację, wiec być musi… Czas i sytuacja na świecie, co prawda nie napawają mnie chęcią do pisania o narciarstwie, ale życie toczy się dalej pomimo niezbyt miłych wieści stąd i zowąd. Wreszcie

Newsletter

Dołącz do nas – warto

Jeśli chcesz dostawać informacje o nowościach na stronie, nowych odcinkach podcastu, transmisjach live na facebooku, organizowanych przez nas szkoleniach i ważnych wydarzeniach oraz mieć dostęp do niektórych cennych materiałów na stronie (np. wersji online Magazynu NTN Snow & More) wcześniej niż inni, zapisz się na newsletter. Nie ujawnimy nikomu tego adresu e-mail, nie przesyłamy spamu, a wypisać możesz się w każdej chwili.