Francja gigantyczna! Kasia Wąsek 26.

Francuzi z Lukiem Alphandem oszaleli dziś z radości na mecie giganta kobiet podczas Olimpijskich Igrzysk Młodzieży w Innsbrucku. Córka wybitnego narciarza i rajdowca – Estelle – zdobyła kolejny medal na stoku „Olimpia” w ośrodku Patcherkofel. Wcześniej cieszyła się z ze srebru w superkombinacji, złota w supergigancie i brązu w zespołowym slalomie równoległym. Dziś dorobiła się dodatkowo srebra w GS. Luc cieszył się jak dziecko, co zostało uwiecznione przez wiele stacji telewizyjnych, które w tej chwili bardziej interesowały się jego reakcją niż Estelle na mecie. Dziś jednak nie znalazła sposobu na swoją koleżankę z kadry Clarę Direz. Trzecie miejsce wywalczyła Szwajcarka Jasmina Suter. Mamy nieśmiałe podejrzenie, że zbieżność nazwisk z Fabienne nie jest przypadkowa. W sumie czujemy się tutaj zupełnie jak na „dorosłej” imprezie, tyle że te dziewczyny (jeżdżące imponująco!) to takie miniaturki tych z Pucharu Świata :).
A teraz czas na jedyną Polkę w stawce. Katarzyna Wąsek rozpoczynała drugi przejazd, bo w pierwszym uplasowała się na trzydziestym miejscu. Długo z prowadzenia się nie cieszyła, bo kolejne zawodniczy jechał szybciej. Ostatecznie zajęła 26. miejsce i jak sama przyznała, że mogło być lepiej i że:

Znacznie bardziej wolę gigant od slalomu, ale o wiele lepiej idzie mi właśnie w slalomie.

Zresztą, rozmówki z Kasią na mecie możecie posłuchać sobie klikając w filmik poniżej:

A tak komentowała swój pierwszy przejazd.

Oto kilka wybranych zdjęć autorstwa Michała Szyplińskiego z mety:

Trybuna dla vipów na mecie trasy olimpijskiej na Patscherkofel. Okoliczności przyrody sprzyjające.

Kasia Wąsek tuż przed metą II przejazdu.

To nie „pozowanka” na pamiątkę. Kasia Wąsek za metą sprawdza czas na tablicy.

Na polskich kibiców można liczyć nawet na YOG!

Luc Alphand w oczekiwaniu na córkę Estelle na mecie giganta oraz mistrz drugiego planu ;)