Polki nie zachwyciły podczas kolejnego dnia mistrzostw świata junioró w Jasnej. Juniorki nie zbliżyły się do czołówki w supergigancie, w piątej dziesiątce dopiero została sklasyfikowana Maryna Gąsienica Daniel. Piąta zawodniczka ubiegłorocznego czempionatu lepiej spisała się w superkombinacji. Zajęła 26. miejsce. Trudno się oprzeć jednak wrażeniu, że to znacznie poniżej możliwości naszej olimpijki z Soczi.

Wyniki – MŚ juniorek – supergigant:
Rank Bib FIS Code Name Year Nation Total Time Diff. FIS Points
1 6 516319 SUTER Corinne 1994 SUI 1:14.71 6.93
2 10 56177 VENIER Stephanie 1993 AUT 1:15.18 +0.47 13.54
3 5 56241 SCHNEEBERGER Rosina 1994 AUT 1:15.52 +0.81 18.31
4 45 56199 KAPPAURER Elisabeth 1994 AUT 1:15.75 +1.04 21.55
5 16 539685 RYAN Katie 1993 USA 1:15.76 +1.05 21.69
6 15 516248 FLURY Jasmine 1993 SUI 1:15.84 +1.13 22.81
7 11 197616 ALPHAND Estelle 1995 FRA 1:15.88 +1.17 23.37
8 26 539932 IRWIN Katharine 1994 USA 1:15.94 +1.23 24.22
8 13 206548 MAGG Ann Katrin 1994 GER 1:15.94 +1.23 24.22
10 14 56159 REISS Lisa-Maria 1993 AUT 1:15.98 +1.27 24.78
11 24 506555 BLOMQVIST Lisa 1994 SWE 1:16.06 +1.35 25.90
12 18 516284 GISIN Michelle 1993 SUI 1:16.14 +1.43 27.03
13 9 197641 GAUCHE Laura 1995 FRA 1:16.15 +1.44 27.17
14 29 206532 SCHMOTZ Marlene 1994 GER 1:16.26 +1.55 28.71
15 8 56200 NICOLUSSI Kerstin 1994 AUT 1:16.30 +1.59 29.28
16 7 197497 MIRADOLI Romane 1994 FRA 1:16.31 +1.60 29.42
17 32 299276 BASSINO Marta 1996 ITA 1:16.32 +1.61 29.56
17 4 197665 LARROUY Noemie 1995 FRA 1:16.32 +1.61 29.56
19 2 206536 WALLNER Marina 1994 GER 1:16.35 +1.64 29.98
20 40 426153 NORBYE Tuva 1996 NOR 1:16.48 +1.77 31.81
21 28 516344 KOPP Rahel 1994 SUI 1:16.51 +1.80 32.23
22 23 565401 BUCIK Ana 1993 SLO 1:16.54 +1.83 32.65
22 22 299466 DELAGO Nicole 1996 ITA 1:16.54 +1.83 32.65
24 20 56258 AGER Christina 1995 AUT 1:16.60 +1.89 33.49
25 60 298583 MEDETTI Alessia 1993 ITA 1:16.61 +1.90 33.63
26 37 426100 HOLTMANN Mina Fuerst 1995 NOR 1:16.67 +1.96 34.48
26 34 539909 MOLTZAN Paula 1994 USA 1:16.67 +1.96 34.48
28 17 516394 SUTER Jasmina 1995 SUI 1:16.76 +2.05 35.74
29 30 298767 SOSIO Federica 1994 ITA 1:16.80 +2.09 36.30
30 3 206520 DORSCH Patrizia 1994 GER 1:16.85 +2.14 37.01
31 42 6535455 JOHNSON Breezy 1996 USA 1:16.86 +2.15 37.15
32 59 425981 SKJOELD Maren 1993 NOR 1:16.92 +2.21 37.99
33 1 197407 WILLMANN Alison 1993 FRA 1:16.94 +2.23 38.27
34 31 107532 TOMMY Mikaela 1995 CAN 1:17.08 +2.37 40.24
35 39 565428 BREZOVNIK Sasa 1995 SLO 1:17.11 +2.40 40.66
36 55 107387 CRAWFORD Candace 1994 CAN 1:17.15 +2.44 41.22
37 35 6535600 MERRYWEATHER Alice 1996 USA 1:17.23 +2.52 42.35
38 47 539927 LAPANJA Lila 1994 USA 1:17.27 +2.56 42.91
39 38 426092 CHRISTENSEN Nora Grieg 1995 NOR 1:17.28 +2.57 43.05
40 41 107613 GRENIER Valerie 1996 CAN 1:17.32 +2.61 43.61
41 43 565417 PLUT Eli 1994 SLO 1:17.39 +2.68 44.60
42 33 565393 KOSI Mihaela 1993 SLO 1:17.45 +2.74 45.44
43 52 485926 KRYUKOVA Kristina 1997 RUS 1:17.47 +2.76 45.72
44 25 197592 REILLER Gaelle 1995 FRA 1:17.57 +2.86 47.13
45 44 435334 GASIENICA-DANIEL Maryna 1994 POL 1:17.59 +2.88 47.41
46 57 485868 POGREBITSKAYA Olga 1996 RUS 1:17.60 +2.89 47.55
47 27 506664 FJAELLSTROEM Magdalena 1995 SWE 1:17.76 +3.05 49.80
48 61 506584 RAPAPORT Helena 1994 SWE 1:17.82 +3.11 50.64
49 49 225518 GUEST Charlotte 1993 GBR 1:18.08 +3.37 54.29
50 66 155740 STRAKOVA Bara 1994 CZE 1:18.09 +3.38 54.43
50 48 506701 HOERNBLAD Lisa 1996 SWE 1:18.09 +3.38 54.43
52 58 485799 ALEXEEVA Nadezda 1995 RUS 1:18.15 +3.44 55.28
53 36 565400 HORVAT Katja 1993 SLO 1:18.23 +3.52 56.40
54 19 298642 GIARDINI Ida 1993 ITA 1:18.29 +3.58 57.24
55 63 485905 ROMANOVA Anna 1996 RUS 1:18.34 +3.63 57.95
56 67 506583 SAEFVENBERG Charlotta 1994 SWE 1:18.46 +3.75 59.63
57 51 485807 OVCHINIKOVA Daria 1995 RUS 1:18.77 +4.06 63.99
58 46 385093 TRSINSKI Sasa 1996 CRO 1:18.88 +4.17 65.54
59 73 435313 MAJERCZYK Sabina 1993 POL 1:19.00 +4.29 67.22
60 78 95126 POPOVA Aleksandra 1996 BUL 1:19.13 +4.42 69.05
61 56 415205 HUDSON Piera 1996 NZL 1:19.25 +4.54 70.74
62 54 506421 WESTMAN Hanna 1993 SWE 1:19.29 +4.58 71.30
63 53 255367 VILHJALMSDOTTIR Helga Maria 1995 ISL 1:19.33 +4.62 71.86
64 68 695101 TIKUN Tetyana 1994 UKR 1:19.39 +4.68 72.70
65 21 385092 KOMSIC Andrea 1996 CRO 1:19.51 +4.80 74.39
66 64 107583 REMME Roni 1996 CAN 1:19.55 +4.84 74.95
67 62 107556 MCCARTHY Jocelyn 1996 CAN 1:19.70 +4.99 77.06
68 71 705402 TRAJCIKOVA Eva 1993 SVK 1:20.02 +5.31 81.56
69 81 355056 FRICK Joana 1993 LIE 1:20.19 +5.48 83.95
70 72 705436 KAMENICKA Daniela 1996 SVK 1:20.29 +5.58 85.35
71 70 155796 NOVAKOVSKA Ivana 1996 CZE 1:20.50 +5.79 88.30
72 65 565453 KOPSE Desiree 1996 SLO 1:20.54 +5.83 88.87
73 77 155843 VOLOPICHOVA Josefina 1997 CZE 1:20.57 +5.86 89.29
74 69 35177 SIMARI BIRKNER Angelica 1994 ARG 1:20.85 +6.14 93.22
75 80 705415 SOBEKOVA Simona 1994 SVK 1:21.24 +6.53 98.70
76 75 705424 MIKLOSOVA Katarina 1995 SVK 1:21.30 +6.59 99.55
77 76 115143 VYHMEISTER Stefanie 1993 CHI 1:21.60 +6.89 103.76
78 74 35156 BANCORA Salome 1993 ARG 1:22.22 +7.51 112.48
79 79 435371 WASEK Katarzyna 1996 POL 1:22.32 +7.61 113.88
80 83 435347 KLUSAK Magdalena 1995 POL 1:22.85 +8.14 121.33
81 84 715167 MERDANOVIC Sejla 1997 BIH 1:22.94 +8.23 122.60
82 82 35202 RONCALLO Manuela 1996 ARG 1:23.64 +8.93 132.44
Did not finish 1st run
50 225612 MEAD Darcie 1996 GBR
12 298694 PICHLER Karoline 1994 ITA
Wyniki – MŚ juniorek – superkombinacja:
Rank Bib FIS Code Name Year Nation Run 1 Run 2 Total Time Diff. FIS Points
1 45 56199 KAPPAURER Elisabeth 1994 AUT 1:15.75 55.59 2:11.34 24.70
2 24 506555 BLOMQVIST Lisa 1994 SWE 1:16.06 55.31 2:11.37 +0.03 24.94
3 2 206536 WALLNER Marina 1994 GER 1:16.35 55.03 2:11.38 +0.04 25.03
4 5 56241 SCHNEEBERGER Rosina 1994 AUT 1:15.52 56.05 2:11.57 +0.23 26.57
5 18 516284 GISIN Michelle 1993 SUI 1:16.14 55.85 2:11.99 +0.65 30.00
6 28 516344 KOPP Rahel 1994 SUI 1:16.51 55.50 2:12.01 +0.67 30.16
7 13 206548 MAGG Ann Katrin 1994 GER 1:15.94 56.21 2:12.15 +0.81 31.30
8 23 565401 BUCIK Ana 1993 SLO 1:16.54 55.64 2:12.18 +0.84 31.54
9 29 206532 SCHMOTZ Marlene 1994 GER 1:16.26 56.37 2:12.63 +1.29 35.21
10 11 197616 ALPHAND Estelle 1995 FRA 1:15.88 57.08 2:12.96 +1.62 37.90
11 59 425981 SKJOELD Maren 1993 NOR 1:16.92 56.27 2:13.19 +1.85 39.77
12 37 426100 HOLTMANN Mina Fuerst 1995 NOR 1:16.67 56.67 2:13.34 +2.00 40.99
13 3 206520 DORSCH Patrizia 1994 GER 1:16.85 56.52 2:13.37 +2.03 41.24
14 40 426153 NORBYE Tuva 1996 NOR 1:16.48 57.03 2:13.51 +2.17 42.38
15 17 516394 SUTER Jasmina 1995 SUI 1:16.76 57.12 2:13.88 +2.54 45.39
15 7 197497 MIRADOLI Romane 1994 FRA 1:16.31 57.57 2:13.88 +2.54 45.39
17 47 539927 LAPANJA Lila 1994 USA 1:17.27 56.70 2:13.97 +2.63 46.13
18 20 56258 AGER Christina 1995 AUT 1:16.60 57.60 2:14.20 +2.86 48.00
19 41 107613 GRENIER Valerie 1996 CAN 1:17.32 56.94 2:14.26 +2.92 48.49
20 27 506664 FJAELLSTROEM Magdalena 1995 SWE 1:17.76 56.72 2:14.48 +3.14 50.28
21 38 426092 CHRISTENSEN Nora Grieg 1995 NOR 1:17.28 57.30 2:14.58 +3.24 51.10
22 14 56159 REISS Lisa-Maria 1993 AUT 1:15.98 58.65 2:14.63 +3.29 51.50
23 30 298767 SOSIO Federica 1994 ITA 1:16.80 57.85 2:14.65 +3.31 51.67
24 10 56177 VENIER Stephanie 1993 AUT 1:15.18 1:00.44 2:15.62 +4.28 59.57
25 1 197407 WILLMANN Alison 1993 FRA 1:16.94 58.78 2:15.72 +4.38 60.38
26 44 435334 GASIENICA-DANIEL Maryna 1994 POL 1:17.59 58.40 2:15.99 +4.65 62.58
27 4 197665 LARROUY Noemie 1995 FRA 1:16.32 59.69 2:16.01 +4.67 62.75
28 9 197641 GAUCHE Laura 1995 FRA 1:16.15 59.98 2:16.13 +4.79 63.72
29 39 565428 BREZOVNIK Sasa 1995 SLO 1:17.11 59.05 2:16.16 +4.82 63.97
30 49 225518 GUEST Charlotte 1993 GBR 1:18.08 58.24 2:16.32 +4.98 65.27
31 35 6535600 MERRYWEATHER Alice 1996 USA 1:17.23 59.35 2:16.58 +5.24 67.39
32 16 539685 RYAN Katie 1993 USA 1:15.76 1:00.91 2:16.67 +5.33 68.12
33 52 485926 KRYUKOVA Kristina 1997 RUS 1:17.47 59.22 2:16.69 +5.35 68.29
34 64 107583 REMME Roni 1996 CAN 1:19.55 57.38 2:16.93 +5.59 70.24
35 54 506421 WESTMAN Hanna 1993 SWE 1:19.29 58.09 2:17.38 +6.04 73.91
36 48 506701 HOERNBLAD Lisa 1996 SWE 1:18.09 59.66 2:17.75 +6.41 76.92
37 63 485905 ROMANOVA Anna 1996 RUS 1:18.34 59.46 2:17.80 +6.46 77.33
38 51 485807 OVCHINIKOVA Daria 1995 RUS 1:18.77 59.47 2:18.24 +6.90 80.91
39 25 197592 REILLER Gaelle 1995 FRA 1:17.57 1:00.68 2:18.25 +6.91 80.99
40 36 565400 HORVAT Katja 1993 SLO 1:18.23 1:00.37 2:18.60 +7.26 83.85
41 46 385093 TRSINSKI Sasa 1996 CRO 1:18.88 59.92 2:18.80 +7.46 85.48
42 21 385092 KOMSIC Andrea 1996 CRO 1:19.51 59.53 2:19.04 +7.70 87.43
43 66 155740 STRAKOVA Bara 1994 CZE 1:18.09 1:01.13 2:19.22 +7.88 88.90
43 26 539932 IRWIN Katharine 1994 USA 1:15.94 1:03.28 2:19.22 +7.88 88.90
45 53 255367 VILHJALMSDOTTIR Helga Maria 1995 ISL 1:19.33 59.96 2:19.29 +7.95 89.47
46 56 415205 HUDSON Piera 1996 NZL 1:19.25 1:00.24 2:19.49 +8.15 91.10
47 58 485799 ALEXEEVA Nadezda 1995 RUS 1:18.15 1:01.55 2:19.70 +8.36 92.81
48 65 565453 KOPSE Desiree 1996 SLO 1:20.54 59.19 2:19.73 +8.39 93.05
49 19 298642 GIARDINI Ida 1993 ITA 1:18.29 1:02.21 2:20.50 +9.16 99.32
50 78 95126 POPOVA Aleksandra 1996 BUL 1:19.13 1:01.45 2:20.58 +9.24 99.98
51 42 6535455 JOHNSON Breezy 1996 USA 1:16.86 1:03.89 2:20.75 +9.41 101.36
52 61 506584 RAPAPORT Helena 1994 SWE 1:17.82 1:02.94 2:20.76 +9.42 101.44
53 81 355056 FRICK Joana 1993 LIE 1:20.19 1:00.58 2:20.77 +9.43 101.52
54 57 485868 POGREBITSKAYA Olga 1996 RUS 1:17.60 1:03.73 2:21.33 +9.99 106.09
55 72 705436 KAMENICKA Daniela 1996 SVK 1:20.29 1:01.43 2:21.72 +10.38 109.26
56 75 705424 MIKLOSOVA Katarina 1995 SVK 1:21.30 1:01.14 2:22.44 +11.10 115.13
57 68 695101 TIKUN Tetyana 1994 UKR 1:19.39 1:03.21 2:22.60 +11.26 116.43
58 79 435371 WASEK Katarzyna 1996 POL 1:22.32 1:00.51 2:22.83 +11.49 118.31
59 84 715167 MERDANOVIC Sejla 1997 BIH 1:22.94 59.90 2:22.84 +11.50 118.39
60 74 35156 BANCORA Salome 1993 ARG 1:22.22 1:00.67 2:22.89 +11.55 118.80
61 80 705415 SOBEKOVA Simona 1994 SVK 1:21.24 1:02.15 2:23.39 +12.05 122.87
62 69 35177 SIMARI BIRKNER Angelica 1994 ARG 1:20.85 1:03.62 2:24.47 +13.13 131.67
63 70 155796 NOVAKOVSKA Ivana 1996 CZE 1:20.50 1:05.93 2:26.43 +15.09 147.64
64 77 155843 VOLOPICHOVA Josefina 1997 CZE 1:20.57 1:06.13 2:26.70 +15.36 149.83
65 83 435347 KLUSAK Magdalena 1995 POL 1:22.85 1:04.11 2:26.96 +15.62 151.95
Disqualified 2nd run
82 35202 RONCALLO Manuela 1996 ARG
67 506583 SAEFVENBERG Charlotta 1994 SWE
Did not start 2nd run
43 565417 PLUT Eli 1994 SLO
32 299276 BASSINO Marta 1996 ITA
Did not finish 2nd run
76 115143 VYHMEISTER Stefanie 1993 CHI
73 435313 MAJERCZYK Sabina 1993 POL
71 705402 TRAJCIKOVA Eva 1993 SVK
62 107556 MCCARTHY Jocelyn 1996 CAN
60 298583 MEDETTI Alessia 1993 ITA
55 107387 CRAWFORD Candace 1994 CAN
34 539909 MOLTZAN Paula 1994 USA
33 565393 KOSI Mihaela 1993 SLO
31 107532 TOMMY Mikaela 1995 CAN
22 299466 DELAGO Nicole 1996 ITA
15 516248 FLURY Jasmine 1993 SUI
8 56200 NICOLUSSI Kerstin 1994 AUT
6 516319 SUTER Corinne 1994 SUI
Did not finish 1st run
50 225612 MEAD Darcie 1996 GBR
12 298694 PICHLER Karoline 1994 ITA

O Autorze

Dziennikarz prasowy, radiowy, internetowy; komentator sportowy, spiker Legii Warszawa, a do tego narciarz-amator; żeglarz, ex-pięcioboista i wioślarz. Dziennikarstwo sportowe traktuje jako przedłużenie kariery zawodniczej. Organizator rajdów przygodowych. Lubi sobie pojeździć na rowerze i ogólnie się trochę zmęczyć. Autor prowadzi swój prywatny blog pod adresem zonaurbana.pl.

Podobne posty