Trzech Norwegów na podium giganta podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Jasnej. Mistrzem został Henrik Kristoffersen. Srebro dla Marcusa Monsena, a brąz dla Rasmus Windingstad. Najlepszy z Polaków Paweł Babicki uplasował się na 60. miejscu. Bez rewelacji, co? A teraz jeszcze słabsza informacja: był jedynym polskim narciarzem, który został sklasyfikowany.

Rank Bib FIS Code Name Year Nation Run 1 Run 2 Total Time Diff. FIS Points
1 7 422304 KRISTOFFERSEN Henrik 1994 NOR 1:03.27 59.87 2:03.14 6.00
2 2 422390 MONSEN Marcus 1995 NOR 1:03.81 1:00.36 2:04.17 +1.03 13.44
3 3 422278 WINDINGSTAD Rasmus 1993 NOR 1:04.08 1:00.26 2:04.34 +1.20 14.67
4 17 202535 DRESSEN Thomas 1993 GER 1:05.64 1:00.55 2:06.19 +3.05 28.04
5 42 511983 AERNI Luca 1993 SUI 1:05.48 1:00.75 2:06.23 +3.09 28.33
6 1 194686 FABRE Jonas 1993 FRA 1:06.00 1:00.56 2:06.56 +3.42 30.72
7 15 202520 HOLZMANN Sebastian 1993 GER 1:05.73 1:00.93 2:06.66 +3.52 31.44
8 46 422310 SEJERSTED Adrian Smiseth 1994 NOR 1:06.82 59.92 2:06.74 +3.60 32.02
9 11 54170 MATT Michael 1993 AUT 1:06.02 1:00.80 2:06.82 +3.68 32.60
10 16 221117 GOWER Jack 1994 GBR 1:05.54 1:01.29 2:06.83 +3.69 32.67
11 28 6290540 DE VETTORI Matteo 1993 ITA 1:06.33 1:00.69 2:07.02 +3.88 34.04
11 20 202597 SCHMID Alexander 1994 GER 1:06.17 1:00.85 2:07.02 +3.88 34.04
13 9 700879 ZAMPA Andreas 1993 SVK 1:05.21 1:01.88 2:07.09 +3.95 34.55
14 38 54252 RASCHNER Dominik 1994 AUT 1:06.65 1:00.53 2:07.18 +4.04 35.20
15 69 501994 SUNDQUIST Max-gordon 1994 SWE 1:07.02 1:00.18 2:07.20 +4.06 35.34
16 8 194858 ALLEGRE Nils 1994 FRA 1:05.57 1:01.79 2:07.36 +4.22 36.50
17 34 512182 MEILLARD Loic 1996 SUI 1:06.85 1:00.59 2:07.44 +4.30 37.08
18 22 561278 REICH – POGLADIC Andraz 1993 SLO 1:06.04 1:01.46 2:07.50 +4.36 37.51
18 5 104026 SWETTE Ford 1993 CAN 1:05.30 1:02.20 2:07.50 +4.36 37.51
20 25 511988 GENOUD Amaury 1993 SUI 1:05.70 1:01.82 2:07.52 +4.38 37.66
21 50 6291574 SALA Tommaso 1995 ITA 1:06.92 1:00.70 2:07.62 +4.48 38.38
22 21 380335 ZUBCIC Filip 1993 CRO 1:06.72 1:01.08 2:07.80 +4.66 39.68
22 6 194935 FAVROT Thibaut 1994 FRA 1:06.20 1:01.60 2:07.80 +4.66 39.68
24 62 491853 DEL CAMPO Juan 1994 SPA 1:07.24 1:00.60 2:07.84 +4.70 39.97
25 10 6291430 MAURBERGER Simon 1995 ITA 1:05.84 1:02.01 2:07.85 +4.71 40.04
26 26 54320 SCHWARZ Marco 1995 AUT 1:06.99 1:01.04 2:08.03 +4.89 41.34
27 47 6290764 RIORDA Luca 1993 ITA 1:07.11 1:01.11 2:08.22 +5.08 42.72
28 12 194650 PICCARD Roy 1993 FRA 1:07.03 1:01.29 2:08.32 +5.18 43.44
29 24 202603 MAAS Max  1994 GER 1:07.28 1:01.86 2:09.14 +6.00 49.37
30 39 561322 HADALIN Stefan 1995 SLO 1:07.53 1:01.81 2:09.34 +6.20 50.81
31 41 180737 LUUKKO Max  1994 FIN 1:07.79 1:02.50 2:10.29 +7.15 57.68
32 60 481549 STUKOV Maksim 1994 RUS 1:07.71 1:02.71 2:10.42 +7.28 58.62
33 67 561291 GROSELJ Zan 1993 SLO 1:08.48 1:02.17 2:10.65 +7.51 60.28
34 66 202566 BRANDNER Christof 1994 GER 1:07.86 1:02.94 2:10.80 +7.66 61.36
35 45 561313 DVORNIK Aljaz 1995 SLO 1:07.54 1:03.27 2:10.81 +7.67 61.44
36 70 380361 RODES Istok 1996 CRO 1:08.15 1:02.96 2:11.11 +7.97 63.60
37 57 6530534 VIETZE Sandy 1993 USA 1:07.96 1:03.29 2:11.25 +8.11 64.62
38 53 221213 RAPOSO Charles 1996 GBR 1:08.03 1:03.36 2:11.39 +8.25 65.63
39 32 304242 NARITA Hideyuki 1993 JPN 1:08.05 1:03.50 2:11.55 +8.41 66.78
40 77 6190210 GERACI Hugo 1996 FRA 1:08.91 1:02.69 2:11.60 +8.46 67.15
41 73 561296 SPIK Jakob 1994 SLO 1:07.51 1:04.14 2:11.65 +8.51 67.51
42 65 380341 ULLRICH Max  1994 CRO 1:08.14 1:03.57 2:11.71 +8.57 67.94
43 102 92720 POPOV Albert 1997 BUL 1:09.00 1:03.05 2:12.05 +8.91 70.40
44 27 40523 DEMSCHAR Dominic 1993 AUS 1:08.35 1:03.73 2:12.08 +8.94 70.61
45 88 304535 NAKAMURA Shun 1995 JPN 1:08.70 1:03.55 2:12.25 +9.11 71.84
46 98 92719 ZLATKOV Kamen 1997 BUL 1:09.63 1:03.06 2:12.69 +9.55 75.02
47 30 104015 SCHUESSLER BEDARD William 1993 CAN 1:09.28 1:03.69 2:12.97 +9.83 77.05
48 89 151060 PAULUS Daniel 1994 CZE 1:09.56 1:03.45 2:13.01 +9.87 77.34
49 85 180731 DAHL Juho 1994 FIN 1:09.57 1:03.83 2:13.40 +10.26 80.15
50 79 481730 KUZNETSOV Ivan 1996 RUS 1:09.04 1:04.48 2:13.52 +10.38 81.02
51 83 481614 SHARIY Valentin 1995 RUS 1:09.74 1:03.88 2:13.62 +10.48 81.74
52 36 104023 STEINKE Chris 1993 CAN 1:09.24 1:04.41 2:13.65 +10.51 81.96
53 108 92721 TODOROV Yoan 1997 BUL 1:09.75 1:03.93 2:13.68 +10.54 82.18
54 35 6530453 DUPRATT Samuel 1993 USA 1:08.83 1:05.08 2:13.91 +10.77 83.84
55 111 350097 GAUER Nico 1996 LIE 1:09.82 1:04.10 2:13.92 +10.78 83.91
56 87 350095 PFIFFNER Marco 1994 LIE 1:09.76 1:04.48 2:14.24 +11.10 86.23
57 93 40612 SCOTT Alec 1997 AUS 1:10.77 1:04.53 2:15.30 +12.16 93.89
58 81 110324 VON APPEN Henrik 1994 CHI 1:10.18 1:05.36 2:15.54 +12.40 95.62
59 90 380363 KOLEGA Elias 1996 CRO 1:10.33 1:05.32 2:15.65 +12.51 96.42
60 95 430640 BABICKI Pawel 1994 POL 1:10.04 1:06.06 2:16.10 +12.96 99.67
61 75 6531127 DUFFY Drew 1995 USA 1:10.43 1:05.79 2:16.22 +13.08 100.54
62 82 304913 OKUMURA Shun 1996 JPN 1:11.16 1:05.92 2:17.08 +13.94 106.75
63 107 250348 KRISTGEIRSSON Einar Kristinn 1994 ISL 1:11.18 1:06.33 2:17.51 +14.37 109.86
64 112 240139 KEKESI Marton 1995 HUN 1:11.59 1:06.23 2:17.82 +14.68 112.10
65 109 80076 GRAHN Guilherme 1997 BRA 1:12.70 1:05.46 2:18.16 +15.02 114.56
66 124 310421 STEVOVIC Marko 1996 SRB 1:11.95 1:07.11 2:19.06 +15.92 121.06
67 103 700916 SENKAR Samuel 1996 SVK 1:12.11 1:07.20 2:19.31 +16.17 122.87
68 141 60254 LAHAYE Benoit 1997 BEL 1:12.79 1:06.62 2:19.41 +16.27 123.59
69 120 60256 VERBEKE Tom 1997 BEL 1:12.26 1:07.65 2:19.91 +16.77 127.21
70 130 710356 HODZIC Haris 1996 BIH 1:13.33 1:07.20 2:20.53 +17.39 131.69
71 117 550066 ZVEJNIEKS Miks 1995 LAT 1:13.17 1:08.27 2:21.44 +18.30 138.26
72 84 6531520 MORSE Sam 1996 USA 1:10.43 1:11.05 2:21.48 +18.34 138.55
73 132 390041 LUIK Juhan 1997 EST 1:15.39 1:08.50 2:23.89 +20.75 155.97
74 119 30368 BIRKNER KETELHOHN Santos Raul 1996 ARG 1:14.70 1:10.23 2:24.93 +21.79 163.49
75 125 390034 KONI Ranek 1993 EST 1:14.68 1:10.57 2:25.25 +22.11 165.80
76 138 240145 BENEDEK Patrik 1997 HUN 1:15.55 1:09.91 2:25.46 +22.32 167.32
77 133 250341 ISAKSSON Arnar-Geir 1994 ISL 1:14.70 1:11.19 2:25.89 +22.75 170.43
78 150 660023 CHERTSIN Daniil 1997 BLR 1:15.79 1:10.54 2:26.33 +23.19 173.61
79 126 690722 MYTSAK Dmytro 1995 UKR 1:15.37 1:12.24 2:27.61 +24.47 182.86
80 140 170151 DYRBYE NAESTED Casper 1996 DAN 1:16.69 1:11.92 2:28.61 +25.47 190.09
81 142 690737 TSIBELENKO Levko 1996 UKR 1:16.78 1:12.17 2:28.95 +25.81 192.54
82 139 250364 RUNARSSON Jon Eli 1995 ISL 1:16.56 1:12.94 2:29.50 +26.36 196.52
83 137 550078 OPMANIS Elvis 1997 LAT 1:18.56 1:13.27 2:31.83 +28.69 213.36
84 135 780013 ZAVECKAS Rokas 1996 LTU 1:18.39 1:13.77 2:32.16 +29.02 215.74
85 145 780012 TUMAS Aivaras 1995 LTU 1:20.22 1:18.04 2:38.26 +35.12 259.83
86 151 340335 CHAKER Michael 1996 LIB 1:27.91 1:21.28 2:49.19 +46.05 338.83
87 153 360042 CERVINO Jean-Marie 1997 LUX 1:25.72 1:23.66 2:49.38 +46.24 340.20
88 144 620059 THAKUR Himanshu 1994 IND 1:33.90 1:27.42 3:01.32 +58.18 426.50
89 155 130034 WU Meng-che 1995 TPE 1:46.79 1:41.35 3:28.14 +1:25.00 620.34
Disqualified 1st run
19 481428 NOVIKOV Vladislav 1993 RUS
Did not start 2nd run
118 194752 HANSE Arthur 1993 POR
106 92673 NUSHEV Georgi 1995 BUL
51 54367 NOCKER Clemens 1996 AUT
37 501873 LUNDBAECK Gustav 1993 SWE
Did not start 1st run
96 430617 CHRAPEK Adam 1993 POL
Did not finish 2nd run
152 390039 VIRRO Sten-Mark 1997 EST
147 460081 MOLDOVAN Dragos Dan 1993 ROU
136 710351 EMRIC Eman 1996 BIH
134 690694 KOVBASNYUK Ivan 1993 UKR
131 230651 ANTONIOU Ioannis 1995 GRE
127 30351 GRAMPA Pedro 1995 ARG
122 710353 SLJIVIC Marko 1996 BIH
121 30388 BIRKNER DE MIGUEL Tomas 1997 ARG
115 221223 MAJOR Billy 1996 GBR
105 151154 SKOREPA Jan 1996 CZE
104 700883 PEDAN Heiko 1993 SVK
101 110350 FIGUEROA Andres 1996 CHI
80 481514 BORODAYKIN Artem 1994 RUS
76 481540 KOLGOTIN Pavel 1994 RUS
72 221112 MOYNIHAN Nicholas 1994 GBR
64 501898 ROENNGREN Mattias 1993 SWE
63 180791 MUSTALAHTI Jaakko 1996 FIN
56 6530454 FARROW Tanner 1993 USA
54 180718 HENTTINEN Jens 1993 FIN
31 410372 PREBBLE Nick 1993 NZL
23 202485 KETTERER David 1993 GER
Did not finish 1st run
154 360039 CASTERMANS Ben 1995 LUX
149 340250 CHAMOUN Dani 1993 LIB
148 710362 LOKMIC Emir 1997 BIH
146 240144 ALATTYANI Adam 1996 HUN
143 230609 DELLIOS Michael 1994 GRE
129 230667 PROIOS Ioannis 1995 GRE
128 240142 SZOLLOS Benjamin 1996 HUN
123 250323 FINNSSON Magnus 1993 ISL
116 60253 MARCHANT Armand 1997 BEL
114 310415 STANISIC Strahinja 1995 SRB
113 700901 HYSKA Martin 1994 SVK
110 700929 PRIELOZNY Matej 1997 SVK
100 350098 HUG Manuel 1996 LIE
99 430610 STARZYK Pawel 1993 POL
97 151039 NEMEC Jan 1993 CZE
94 230659 VALCAREGGI Massimiliano 1995 GRE
92 110328 PFINGSTHORN Sebastian 1994 CHI
91 20378 ESTEVE Axel 1994 AND
86 151024 KOTZMANN Adam 1993 CZE
78 104096 THOMPSON Broderick 1994 CAN
74 561310 HROBAT Miha 1995 SLO
71 60236 VAN DEN BROECKE Dries 1995 BEL
68 194888 AURARD Corentin 1994 FRA
61 501983 STEIN-LAGERHEIM Casper 1994 SWE
59 40506 ROBERTSON Sam 1993 AUS
58 180732 NIEMELA Arttu 1994 FIN
55 511947 BRUEGGER Matthias 1993 SUI
52 110320 CLARO Eugenio 1993 CHI
49 430633 JASICZEK Michal 1994 POL
48 103984 LAJOIE Vincent 1993 CAN
44 491876 PUENTE TASIAS Alex 1994 SPA
43 501987 MONSEN Felix 1994 SWE
40 54151 OFFENHAUSER Michael 1993 AUT
33 6291725 ZINGERLE Hannes 1995 ITA
29 512042 KRYENBUEHL Urs 1994 SUI
18 54245 HETTEGGER Thomas 1994 AUT
14 422275 JOHANSEN Ola Buer 1993 NOR
13 6530500 MCLAUGHLIN Brian 1993 USA
4 103997 MEGARRY Morgan 1993 CAN

O Autorze

Dziennikarz prasowy, radiowy, internetowy; komentator sportowy, spiker Legii Warszawa, a do tego narciarz-amator; żeglarz, ex-pięcioboista i wioślarz. Dziennikarstwo sportowe traktuje jako przedłużenie kariery zawodniczej. Organizator rajdów przygodowych. Lubi sobie pojeździć na rowerze i ogólnie się trochę zmęczyć. Autor prowadzi swój prywatny blog pod adresem zonaurbana.pl.

Podobne posty